Etikoterapie

Etikoterapie nás učí, jak se stát vědomým tvůrcem svého života. Umí nastartovat proces sebeuzdravování, vnáší do života spokojenost, radost, lásku i zdraví. Dokáže změnit nás, a tím i naše okolí. Etikoterapie vede k sebepoznání a zabývá se uzdravováním nemocných vztahů k sobě i k druhým. V těchto nezdravých vztazích hledá příčiny problémů a nemocí člověka.

Člověka ovlivňují negativní pocity jako je strach, závist, zloba, lítost, nenávist, křivda a trápení se pro druhé. Tyto destruktivní pocity narušují harmonii duše a těla. Vznikají tak fyzické potíže a nemoci. Etikoterapie se zabývá uzdravováním nemocných vztahů k sobě i ostatním. Nemoc těla je z tohoto pohledu jen hmotným otiskem nemocné duše.

Jedná se o celkový pohled na člověka, na jeho tělo, duši i ducha. Jde se do hloubky člověka, do jeho nitra. Je určena pro ty, kteří už nechtějí jen pasivně přihlížet své nemoci a polykat prášky, ale pro ty, kteří mají odvahu vykročit na cestu objevování sebe a svých chybných postojů a jednání, na které nemoc a problémy upozorňují. Léčí a řeší vaše trápení.

Naše tělo nám spolehlivě ukazuje cestu k nalezení smyslu našeho života. Tělo zrcadlí naše chování, myšlenky a přesvědčení.

Pozitivní emoce a myšlenky nás povznášejí, dodávají pozitivní energii, chuť do života a optimisticky hledět do budoucnosti.

Negativní chování, emoce a myšlenky v nás postupně vytváří nemoci. Nemoc k nám přijde jako varování, že ve svém životě děláme něco špatně a něco není v pořádku. Musíme se zastavit, naslouchat a popřemýšlet, kde ve svém životě chybujeme. Situaci najít, pochopit a změnit. Dojde tak ke skutečnému uzdravení a vymizí hmotný příznak nemoci v těle.

Etikoterapie říká, že nemoc je zdravá reakce těla na nezdravé myšlení. Stává se, že neumíme dobře pochopit a přijmout to, co nám život přináší. Často, až přes bolestné životní zkušenosti, jsme ochotni a schopni změnit své negativní chování a myšlení. Etikoterapie nás učí vědomě vytvářet láskyplné myšlenky, přijmout sám sebe, umět se radovat ze života a být spokojený. Neubližovat sobě, ani nikomu jinému. Skutky, slovy a myšlenkami, které mají obrovskou sílu.

Pokud chceme v přítomnosti dosáhnout trvalého pocitu štěstí, musíme se naučit milovat sami sebe. Přijmout se takový, jací jsme. Osvobodit své vnitřní dítě a naplnit ho chybějícími pocity lásky a bezpečí.

Vnitřní dítě

Pohled na děti

Děti jsou velmi citlivé a v jejich srdcích je touha po opravdové, bezpodmínečné lásce. Když dítě nějakým způsobem strádá, začne se jeho duše bránit a dítě nějakým způsobem na situaci reaguje. Stáhne se do sebe, zlobí, vzteká se nebo se snaží přizpůsobit a podřídit. To vše může vést k nemoci. Onemocní-li dítě, je potřeba se podívat na to, jak a v jakém prostředí dítě vyrůstá. Zda v láskyplném prostředí nebo naopak. Dítě je napojeno na své nejbližší a nejvíce na své rodiče. Zrcadlí jejich energii a pocity na sobě.

Moc ráda pomohu všem, kteří se opravdu z celého srdce touží uzdravit a osvobodit od svého trápení. Těm, kteří touží poznat sami sebe. Vše máme ve svých rukách. Nejsme bezmocní, právě naopak.

Mohlo by Vás zajímat...

Etikoterapie

Životní energie

Síla přesvědčení

Naše programy

Meditace

Meditační hudba


něco ke čtení...